S černým čajem omyjete okna i parkety! V domácnosti zvládne i zápach

Date:

Černý čaj zvykneme používat spíše k převzetí a rannímu probuzení. Ale jeden z nejpopulárnějších nápojů na světě můžete uplatnit i při domácím úklidu.

Věděli jste, že…

Two glass cups and teapot with black tea and chocolate candies on dark background.
  • černý čaj je skvělý prostředek k mytí oken?
    Ano, zní to pro první přečtení možná zvláštní, ale je léty praxe dokázáno, že s odvarem černého čaje smíchaného s citrónovou šťávou umyjete okna a dodáte jim výjimečnou čistotu a lesk. Doporučuje se nechat louhovat sáček s černým čajem zhruba 10 minut, můžete jej použít na větší množství vody než předepisuje balení. Následně přidejte citrónovou šťávu a následně už s mokrým hadrem můžete mýt okna. Vyleštit je můžete s pomocí novinového papíru.
  • černý čaj dokáže revitalizovat vzhled starších dřevěných parket
    I v tomto případě se ukázalo, že kyselina tříslová, kterou čaj obsahuje, má příznivý vliv na znečištěné dřevěné plochy. Opět uvařte konvici černého čaje, tentokrát nechte ve vodě vyluhovat zhruba pět až šest sáčků po dobu přibližně 10 minut. Následně vodu přelijte do kbelíku, přidejte studenou vodu a předtím než umyjete celé parkety, otestujte tuto směs na maličkém méně viditelném místě. Důvodem je, abyste se ujistili, že nedojde k nějaké změně nebo zničení původní barvy dřevěných parket. Pokud se tak nestane, omyjte podlahu s odvarem z černého čaje a nechte ji jen volně vyschnout.
  • černý čaj, ale také bylinkové a ovocné čaje odstraní nepříjemný zápach
    Funguje to na více frontách. Například můžete do chladničky vložit misku s volnými čajovými lístky (černý, zelený). Nechte ji tam den či dva, v této době absorbuje všechny nepříjemné pachy. Čajový sáček můžete vložit například i do obuvi, abyste se zbavili nepříjemného zápachu. Pokud vám doma zapáchá koberec, například pro spadané zbytky jídla, kvůli domácímu mazlíčkovi, který tam nechtěně udělal potřebu a podobně, po klasickém vyčištění ještě použijte čajové lístky. V tomto případě je dobré udělat to s lístky, které jste již louhovali. Pozor, než je uložíte na koberec, tak je nechte mírně proschnout, aby na něm nezanechaly fleky. Za zhruba půl až hodinu bude zápach z koberce pryč.
- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Chcete podnikat, avšak o pronájem vlastní kanceláře nestojíte? Virtuální kancelář takové řešení nabízí.

Jakmile se blíže začnete zajímat o povinnosti, které souvisí...

Víte, proč a jak využívat reklamní předměty?

Reklamní předměty patří dnes mezi nepostradatelnou součást marketingových strategií...

Tři důvody, proč byste měli vstát od počítače a vypravit se do hor

Sedavé zaměstnání má mnoho z nás, pro pohybový aparát, respektive...