Prodej zavedené firmy: Jak na to, aby obchod proběhl k oboustranné spokojenosti?

Date:

Jak probíhá prodej aktivních firem a jak zajistit, aby byl obchod výhodný pro prodávající i nakupující stranu? Proč si na prodej firmy najmout profesionály?

Prodej aktivních firem jde lépe s týmem odborníků v zádech

Ne každý majitel firmy má představu o tom, kolik by si za její prodej mohl říct. Prodej zavedené firmy je proto dobré podniknout ve spolupráci s týmem odborníků. Lidi, které živí prodej aktivních firem totiž dobře vědí, jaká je aktuální situace na trhu, kde najít spolehlivého kupce a za jakou nabídku může majitel svou prosperující firmu prodat.

Proč je firma na prodej a jakou vizi má její stávající majitel?

Před samotným prodejem firmy je nutné provést důkladný průzkum. Důležité totiž je, jaká je představa dosavadního majiteli firmy a co si od prodeje slibuje. Firmy na prodej se totiž dávají z několika důvodů. Někdy se může stát, že rodinná firma již němá pokračovatele a je načase svěřit ji někomu jinému. Jindy odchází majitel společnosti do důchodu a chce svou aktivní firmu předat do spolehlivých rukou někomu, kdo se postará o zaměstnance a bude ctít firemní odkaz.

Jak z prodeje aktivních firem vytvořit uspokojivý obchod pro všechny zúčastněné

Všechny důvody a vize stávajícího majitele je při prodeji firmy nutné vzít v úvahu a přizpůsobit se jim. Jedině tak může být uzavřen obchod, který uspokojí jak původního, tak i nového majitele. Profesionálové to dobře vědí a pomáhají najít prodávajícím majitelům takové kupce, kteří budou odpovídat jejich představám. Původní majitel tak získá nejenom peníze, ale také bude vědět, že jeho firma bude v dobrých rukou.

Při správném přístupu a ve spolupráci s profesionály se může z prodeje zavedené firmy stát výhodný obchod pro všechny zúčastněné. Původní majitel dostane zaplaceno a nový majitel bude pokračovat v naplňování původní vize.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak rozjet podnikání na VŠ a jak vše zvládnout? 

Studenti vysokých jsou ideální podnikatelé. Vášniví, kreativní, inovativní a...

Srovnání VPN.AC s OVPN: Kterou z nich vybrat?

Vyplatí se objednat VPN.AC, nebo je lepší dát přednost...

Platinu znají dobře milovníci šperků. Víte, kde jinde se používá?

Platina je velmi vzácný kov, asi desetkrát vzácnější než...

Nálada německých spotřebitelů se mírně zlepšila

Nálada německých spotřebitelů by se v červnu měla mírně...