Hlasování o tzv. ropné dani se přesouvá, schůze skončí ve středu

Date:

O zdanění mimořádných příjmů z ropy budou poslanci hlasovat až na schůzi se začátkem od 14. června. Aktuální schůze by zároveň měla skončit ještě ve středu, parlament bude jednat v případě potřeby i po 19:00, schválilo to plénum Národní rady (NR) SR.

Poslanci si zkrátili i polední přestávku, která bude o hodinu kratší, jen do 13:00. Rozhodování o zbývajících personálních otázkách bude zároveň jako poslední bod a nebude vázáno na tradiční hlasování v 17:00.

Plénum mělo původně hlasovat o posunutí návrhu zákona o dani z výhody získané v důsledku zvláštní situace na trhu s ropou do druhého čtení ve středu v 11:00. Rafinerie Slovnaft by měla podle návrhu platit mimořádnou daň z cenové výhody, kterou jí přináší zpracování ruské ropy.

Předseda poslaneckého klubu Jsme rodina Peter Pčolinský ve středu pro novináře v parlamentu uvedl, že strana SaS a Olano se nedohodli na finálním znění tohoto návrhu. „Náš názor je takový, že jsme za to, aby Slovnaft byl zdaněn touto daní,“ konstatoval. Jsme rodina podle něj souhlasí také s tím, aby to bylo použito na 8 % DPH na paliva nebo na platy učitelem a lékařem.

American dollars with weapons. Bullets and US dollars.

Poslanec ze strany Za lidi Juraj Šeliga poznamenal, že časový prostor vytvořený přesunutím návrhů se využije k jednání v Bruselu. „SaS řekla, že tato jednání bude zajišťovat pan ministr Sulík, ale samozřejmě i ministr financí a další mu budou plně k dispozici,“ přiblížil. Podle něj je stále prostor najít kompromis ke snížení jiné daně. Dodal, že Za lidi navrhlo, aby se začalo mluvit například o plynu.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Platinu znají dobře milovníci šperků. Víte, kde jinde se používá?

Platina je velmi vzácný kov, asi desetkrát vzácnější než...

Prodej zavedené firmy: Jak na to, aby obchod proběhl k oboustranné spokojenosti?

Jak probíhá prodej aktivních firem a jak zajistit, aby...

Nálada německých spotřebitelů se mírně zlepšila

Nálada německých spotřebitelů by se v červnu měla mírně...

Evropané se musí připravit na dlouhodobě vyšší ceny

Evropané se musí připravit na dlouhodobě vyšší ceny, upozornila...