Hlasování o tzv. ropné dani se přesouvá, schůze skončí ve středu

Date:

O zdanění mimořádných příjmů z ropy budou poslanci hlasovat až na schůzi se začátkem od 14. června. Aktuální schůze by zároveň měla skončit ještě ve středu, parlament bude jednat v případě potřeby i po 19:00, schválilo to plénum Národní rady (NR) SR.

Poslanci si zkrátili i polední přestávku, která bude o hodinu kratší, jen do 13:00. Rozhodování o zbývajících personálních otázkách bude zároveň jako poslední bod a nebude vázáno na tradiční hlasování v 17:00.

Plénum mělo původně hlasovat o posunutí návrhu zákona o dani z výhody získané v důsledku zvláštní situace na trhu s ropou do druhého čtení ve středu v 11:00. Rafinerie Slovnaft by měla podle návrhu platit mimořádnou daň z cenové výhody, kterou jí přináší zpracování ruské ropy.

Předseda poslaneckého klubu Jsme rodina Peter Pčolinský ve středu pro novináře v parlamentu uvedl, že strana SaS a Olano se nedohodli na finálním znění tohoto návrhu. „Náš názor je takový, že jsme za to, aby Slovnaft byl zdaněn touto daní,“ konstatoval. Jsme rodina podle něj souhlasí také s tím, aby to bylo použito na 8 % DPH na paliva nebo na platy učitelem a lékařem.

American dollars with weapons. Bullets and US dollars.

Poslanec ze strany Za lidi Juraj Šeliga poznamenal, že časový prostor vytvořený přesunutím návrhů se využije k jednání v Bruselu. „SaS řekla, že tato jednání bude zajišťovat pan ministr Sulík, ale samozřejmě i ministr financí a další mu budou plně k dispozici,“ přiblížil. Podle něj je stále prostor najít kompromis ke snížení jiné daně. Dodal, že Za lidi navrhlo, aby se začalo mluvit například o plynu.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak rozjet podnikání na VŠ a jak vše zvládnout? 

Studenti vysokých jsou ideální podnikatelé. Vášniví, kreativní, inovativní a...

Srovnání VPN.AC s OVPN: Kterou z nich vybrat?

Vyplatí se objednat VPN.AC, nebo je lepší dát přednost...

Platinu znají dobře milovníci šperků. Víte, kde jinde se používá?

Platina je velmi vzácný kov, asi desetkrát vzácnější než...

Prodej zavedené firmy: Jak na to, aby obchod proběhl k oboustranné spokojenosti?

Jak probíhá prodej aktivních firem a jak zajistit, aby...