Ryanair předpovídá v květnu více než 15 milionů pasažérů

Date:

Irská letecká společnost Ryanair odhaduje, že v květnu přepraví více než 15 milionů pasažérů a eviduje také nárůst obsazenosti letadel. TASR o tom informuje na základě zprávy Reuters.

Generální ředitel Ryanair Michael O’Leary očekává, že faktor obsazenosti v květnu vzroste na 92 ​​% z 91 % v dubnu a během klíčové letní sezóny v červnu až srpnu stoupne na 94 – 95 %. Tím prakticky dosáhne úrovně před pandemií nového koronaviru. Naznačují to rezervace, které vypadají velmi silné.

O’Leary pro Reuters řekl, že největší evropská nízkonákladová letecká společnost tento měsíc pravděpodobně přepraví více než 15 milionů cestujících, což bude představovat nárůst ze 14,24 milionu v dubnu a jen 1,04 milionu cestujících před rokem.

Rome Ciampino, Italy – January 12, 2019: People waiting for boarding to Ryanair plane on Ciampino Airport near Rome. Ryanair is the biggest low-cost airline company in Europe

„Rezervace se v uplynulých týdnech dále posilovaly – čísla se posilují a průměrné ceny za letenky během léta rostou,“ řekl a vysvětlil, že společnost eviduje velmi silné rezervace do zemí známých svými plážemi, jako jsou Portugalsko, Španělsko a jeho Baleárské a Kanárské ostrovy, a také Itálie a Řecko.

„Pokud z Ukrajiny nepřijdou žádné nepříznivé zprávy, vrcholné letní měsíce letošního roku budou velmi, velmi rušné,“ dodal.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Velké srovnání cen potravin 2021-2022: Česko a Lotyšsko

Během roku 2022 inflace zdolala všechny rekordy skoro ve...

Jak rozjet podnikání na VŠ a jak vše zvládnout? 

Studenti vysokých jsou ideální podnikatelé. Vášniví, kreativní, inovativní a...

Srovnání VPN.AC s OVPN: Kterou z nich vybrat?

Vyplatí se objednat VPN.AC, nebo je lepší dát přednost...

Platinu znají dobře milovníci šperků. Víte, kde jinde se používá?

Platina je velmi vzácný kov, asi desetkrát vzácnější než...