Tři důvody, proč byste měli vstát od počítače a vypravit se do hor

Date:

Sedavé zaměstnání má mnoho z nás, pro pohybový aparát, respektive pro službu, kterou má vykonávat po celou délku našeho života, to příliš zářnou budoucnost nevěští. Dále se často potýkáme se stresem jak v zaměstnání, tak i v osobním životě, pobyt v přírodě tak může našemu zdraví výrazně pomoci. Netřeba však zapomínat ani na krásné výhledy a zážitky, které nás na cestách čekají. Pojďme se na přínosy pobytu v horách podívat podrobněji, inspirovat vás můžou také lokality, ve kterých kromě hor najdete také místo k pobytu a přespání.

Důvod první – pročistíte si hlavu

Špindlerův Mlýn je známé lyžařské středisko, ve kterém nejedna rodina tráví také silvestrovskou noc a užívají si veselí, které zdejší resorty nabízí. Kromě zimního vyžití zde najdete také různé chodníčky, cestičky, které vedou v údolích, stejně tak jako turistické krasy, které vás zavedou do hor a nabídnou krásy Krkonoš. Pokud se rozhodnete pro výživné trasy, které vám v čase chůze umožní vyčistit si hlavu a příjemně vás unaví, vyberte si penzion ve Špindlerově Mlýně, kam budete moci složit hlavu a třeba hned brzo ráno se vydat za dalším dobrodružstvím.

Důvod druhý – protáhněte kosti a svaly

Udržovat své tělo v kondici není lehkým úkolem a zabere trochu času, avšak věřme, že nám to časem náležitě oplatí bezbolestným pohybem. Další oblastí, která doslova vybízí k pobytu v horách v oblasti Rožnova pod Radhoštěm. Vyšlápnout si zde můžete například k soše Radegasta, u které se nachází malý bufet k občerstvení, pro rodiny s dětmi zde najdete také Stezku v korunách stromů, která je dominantou této oblasti. Zabookovat zde budete moci také penzion v Rožnově pod Radhoštěm, kde se dobře najíte a v jeho okolí se budete moci taktéž projít večerním městem.

Důvod třetí – po pořádném výšlapu, pořádná odměna

V oblasti Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor se nachází malebná vesnička, pojmenovaná Lipová Lázně, která je výjimečná právě svým umístěním. Dříve, než do ní dorazíte, budete potřebovat zajistit pouze ubytování v Lipová Lázně, kam na túru vyrazíte se můžete rozhodnout posléze, přičemž vybírat budete moci z turistických tras jak Hrubého Jeseníku, tak i Rychlebských hor. Jakmile se však z kopců vrátíte, budete si moci dopřát odpočinku ve vířivce či v sauně, jenž mnohá ubytování v této oblasti nabízí.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Chcete podnikat, avšak o pronájem vlastní kanceláře nestojíte? Virtuální kancelář takové řešení nabízí.

Jakmile se blíže začnete zajímat o povinnosti, které souvisí...

Víte, proč a jak využívat reklamní předměty?

Reklamní předměty patří dnes mezi nepostradatelnou součást marketingových strategií...

Velké srovnání cen potravin 2021-2022: Česko a Lotyšsko

Během roku 2022 inflace zdolala všechny rekordy skoro ve...