Srovnání VPN.AC s OVPN: Kterou z nich vybrat?

Date:

Vyplatí se objednat VPN.AC, nebo je lepší dát přednost OVPN? Důkladně jsme poměřili parametry obou služeb, sečetli body a výsledek je 6,4/10 vs 7/10.

Rychlost připojení VPN.AC vs OVPN, která z nich je vyšší?

Hodnota rychlosti stahování a nahrávání dat patří mezi nejdůležitější parametry, platí to i o VPN.ac a OVPN.

V průměru jsme u první VPN naměřili rychlost 106 Mb/s, průměrný download druhé VPN byl 119 Mb/s. VPN AC byla o 13 Mb/s pomalejší než OVPN.

Naměřený upload VPN.AC jsme naměřili 59 Mb/s. OVPN jsme naměřili upload 121 Mb/s, kvůli tomu je o 62 Mb/s rychlejší.

Rychlost odezvy dosáhla u první VPN v průměru 24 ms. Čas odezvy u OVPN skript naměřil průměrných 17 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž VPN AC v porovnání je o 7 ms horší.

Skóre recenze VPN.AC – OVPN je 7 /10 – 7/10.

Povede se VPN AC odblokovat Netflix?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, VPN AC tuto dovednost dokáže. K odblokování většinou postačí spustit VPN a vybrat zemi, OVPN zahraniční Netflix odemknout má.

VPN lze použít také pro odblokování videí běžně na YouTube blokovaných, přičemž, OVPN tuto funkci zvládá. Druhá ze srovnávaných VPN funkci odblokování YouTube videí nezahrnuje.

U VPN doporučujeme ohlídat také další funkce, jako je ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a Tor. Kupříkladu VPN.ac obsahuje ochranu před DNS únikem a OVPN pro příklad nemá funkci whitelistingu.

U funkcí VPN je tak skóre 5 /10 x 9/10.

Jak si vede VPN.AC v nabídce počtu serverů a zemí?

Nedostatečná nabídka serverů může způsobit nízkou rychlost, VPN.ac nabízí 117 serverů, v katalogu OVPN se uvádí 90 serverů. První jmenovaná tak nabízí o 27 víc .

Dalším důležitým parametrem je počet zemí, který u OVPN během psaní článku byl 19. Druhá VPN nabízí 21, tedy o 2 víc. V tomto porovnání tak vítězí .

Důležitým ukazatelem je také počet současně připojitelných zařízení, kterých VPN.ac zvládne 6. OVPN povolí připojit současně 4 zařízení. Celý výčet parametrů najdete v článku srovnání VPN.

Jaké platformy zvládá VPN.ac a které umí OVPN?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, VPN.ac podporuje systém Android a zabezpečí zařízení s iOS. Druhá VPN ze srovnání OVPN operační systém iPhone iOS připojí, přístroje s Androidem umí pokrýt.

Provoz VPN se řídí zákony země, kde má společnost sídlo, což platí také o sdílení informací o provozu se státními orgány. VPN.ac sídlí v Rumunsku. Firma provozující druhou službu je registrována ve Švédsku.

Appka VPN.AC není v češtině, OVPN česky taky neumí.

V souboji podporovaných platforem dosáhla VPN.AC známky 9/10 a OVPN získává známku 7/10.

Srovnání ceny VPN.AC vs. OVPN

OVPN lze mít již od 123 Kč měsíčně, druhou z VPN můžete pořídit od 92 Kč měsíčně. Známka za poměr ceny předplatného a nabízených funkcí je 3/10 pro první z porovnávaných VPN a 2 /10 pro druhou srovnávanou VPN.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Velké srovnání cen potravin 2021-2022: Česko a Lotyšsko

Během roku 2022 inflace zdolala všechny rekordy skoro ve...

Jak rozjet podnikání na VŠ a jak vše zvládnout? 

Studenti vysokých jsou ideální podnikatelé. Vášniví, kreativní, inovativní a...

Platinu znají dobře milovníci šperků. Víte, kde jinde se používá?

Platina je velmi vzácný kov, asi desetkrát vzácnější než...

Prodej zavedené firmy: Jak na to, aby obchod proběhl k oboustranné spokojenosti?

Jak probíhá prodej aktivních firem a jak zajistit, aby...