TotalEnergies kupuje podíl v producentovi energie z obnovitelných zdrojů v USA

Date:

Francouzská energetická firma TotalEnergies dnes oznámila, že koupila 50procentní podíl ve velkém americkém producentovi energie z obnovitelných zdrojů, protože se snaží rozšířit své portfolio v tomto sektoru v USA. TASR zprávu převzala z AFP.

Francouzský gigant v prohlášení uvedl, že se dohodl na koupi 50% společnosti Clearway Energy Group od fondu Global Infrastructure Partners (GIP). Tento krok, který oznámil několik hodin před výroční valnou hromadou, představuje „největší akvizici v oblasti obnovitelné energie v USA, na jednom ze tří největších trhů s obnovitelnou energií na světě“, uvedl TotalEnergies.

V rámci dohody obdrží GIP 1,6 miliardy USD (1,49 miliardy eur) v hotovosti. Získává také podíl v dceřiné společnosti TotalEnergies, která vlastní o něco více než polovinu amerického výrobce solárních panelů SunPower.

Francouzská společnost loni přidala do svého názvu „Energie“, aby zdůraznila svůj krok k diverzifikaci mimo ropu a zavázala se, že zintenzívní svou činnost v oblasti obnovitelných zdrojů.

Akcionáři budou později během dne hlasovat o klimatické strategii skupiny, kterou kritizovali ochránci životního prostředí i někteří akcionáři, že je příliš závislá na fosilních palivech a nedostatečně investuje do obnovitelných zdrojů.

Skupina akcionářů, kteří představují 0,8 % kapitálu firmy, předložila rezoluci, v níž požaduje, aby energetický gigant dodržoval Pařížskou klimatickou dohodu.

Man industrial engineer using Laptop computer checking and analysis data of power plant station project on blue background.

Po akvizici společnosti Clearway Energy bude mít portfolio obnovitelných zdrojů energie TotalEnergies v USA více než 25 gigawattů. Jeho cílem je mít do roku 2030 kapacitu 100 gigawattů.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Velké srovnání cen potravin 2021-2022: Česko a Lotyšsko

Během roku 2022 inflace zdolala všechny rekordy skoro ve...

Jak rozjet podnikání na VŠ a jak vše zvládnout? 

Studenti vysokých jsou ideální podnikatelé. Vášniví, kreativní, inovativní a...

Srovnání VPN.AC s OVPN: Kterou z nich vybrat?

Vyplatí se objednat VPN.AC, nebo je lepší dát přednost...

Platinu znají dobře milovníci šperků. Víte, kde jinde se používá?

Platina je velmi vzácný kov, asi desetkrát vzácnější než...